Cvičte efektivněji s pomocí přístroje EMS XBody

Th

Elektrická stimulace svalů (EMS) pro trénink celého těla je revolucí v oblasti fitness. Přináší efektivnější cvičení bez vedlejších účinků.

EMS umožňuje vašemu tělu provádět silnější svalové kontrakce, které na rozdíl od tradičního cvičení pronikají i do hlouběji umístěných svalů.

U tradičního cvičení váš mozek prostřednictvím elektrických impulsů dává signál svalům, aby se stáhly a způsobily pohyb. Stejným způsobem kontrakci svalů aktivuje EMS, pouze mnohem efektivněji prostřednictvím vnějších impulsů. Sval rozdíl nepozná, ale posiluje účinněji.

Právě proto BodyBody kombinuje přirozený aktivní trénink spolu s externí elektrickou stimulací svalů. Ta optimalizuje zatížení pro různé svalové skupiny, což přináší viditelné výsledky v mnohem kratší době.

Díky synchronnímu rozložení zatížení svalů dokáže EMS aktivovat zároveň oba protilehlé svaly – cvičíte tak třeba triceps i biceps v jediném cviku. Trénink navíc využívá jen přirozený pohyb, takže je šetrný vůči kloubům, šlachám a vazům.

Cvičení je vhodné pro osoby od 12-ti do 100 a více let :-) 

O EMS cvičení.....

Jaký je rozdíl mezi klasickým a EMS tréninkem?

EMS cvičení je mnohem efektivnější než klasický zátěžový trénink. Odhoďte své domácí činky a doražte k nám! Ušetříte čas a výrazně zlepšíte výsledky. Jeden trénink trvá pouhých 20 minut a procvičíte 90% svalové hmoty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proč díky EMS tréninku spálíte velké množství kalorií?

Během EMS tréninku posilujete všechny svaly zároveň, spalíte tak velké množství kalorií. Jedná se o velmi efektivní nástroj pro snižování podkožního tuku a dlouhodobou redukci váhy. A nezatěžujete klouby.

Jak Vám může EMS trénink pomoci zlepšit Vaše sportovní výkony?

Jste víkendový sportovní nadšenec nebo trénujete na olympiádu? EMS trénink vám pomůže zlepšit vaše sportovní výkony účinnou a bezpečnou cestou. 

Potvrzeno lékaři - bezpečné a účinné

Elektrická stimulace svalů se běžně využívá při léčbě poruch pohybového aparátu. Přináší vysokou účinnost rehabilitace, a to bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

V Česku tuto metodu úspěšně používá například Klinika tělovýchovného lékařství a rehabilitace Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, jedno z nejlepších pracovišť svého druhu na světě.

„Praktické zkušenosti dokazují, že se jedná o velmi účinnou metodu posílení svalů. Nejsou známy žádné nežádoucí účinky využívání EMS technologie."

prof. MUDr. Petr Dobšák, CSc.
přednosta kliniky u Sv. Anny

 

Kontraindikace

S technologií EMS může cvičit každý zdravý člověk. Při určitých zdravotních omezeních ale doporučujeme nejprve konzultovat cvičení s lékařem. Trénink s XBody však není možný především v následujících případech:

 • Nekontrolováná epilepsie nebo záchvaty či jiné poruchy nervového systému
 • Kardiostimulátor, implantované elektronické nebo kovové zařízení
 • Těhotenství nebo podezření na těhotenství
 • Rakovinové lézy a oblasti v blízkosti zánětů
 • Popálená, infikovaná nebo jinak zraněná oblast pokožky
 • Akutní bakteriální nebo virové infekce, onemocnění spojená s horečkami
 • Rabdomyolýza (rozpad svalových vláken kosterních svalů)
 • Závažné kardiovaskulární nebo koronární onemocnění
 • Tendence k vnitřnímu krvácení, např. po úrazech nebo zlomeninách
 • Akutní traumata nebo chirurgické zákroky (méně než 6 měsíců)
 • Nedostatečný průtok krve v končetinách nebo kritická ischemie
 • Kýla břišní stěny nebo třísel
 • Těžká forma hemofilie nebo trombóza (poruchy srážlivosti krve)
 • Svalové křeče nebo jiná závažná svalová onemocnění
 • Pravidelná konzumace drog a alkoholu

 Váš osobní trenér s vámi všechna tato omezení probere při první návštěvě.

Trénink není vhodný pro osoby mladší 12-ti let.

Jak trénink probíhá?

 1. Nejdříve na základě vyplnění krátkého dotazníku o vašem zdravotním stavu provedeme diagnostiku pohybového aparátu.
 2. Poté Vás seznámíme s metodou EMS a samotným tréninkem.
 3. Trenér, který se Vám věnuje po dobu celého tréninku vám zapůjčí tréninkový dres a pomůže Vám obléct speciální EMS oblek.
 4. Během celého tréninku se Vám plně věnuje trenér, který reguluje intenzitu impulzů podle vašich možností. Sestaví Vám individuální cvičební plán na míru.
 5. Po celou dobu tréninku Vám trenér předcvičuje a komentuje cvičení, radí Vám se správnou technikou provedení cviků a motivuje Vás.
 1. Po skončení tréninku vám trenér připraví regenerační masáž, která pracuje na stejném principu EMS, pouze v odlišné intenzitě.

studiosvetlovsem.cz

Adresa

Studio Světlo Všem

V Podhájí 446

250 63 Veleň

Otevírací doba

Pouze dle objenání

Sdílejte s námi